Warning: Parameter 1 to wp_default_scripts() expected to be a reference, value given in /www/doc/www.stavby-sysala.cz/www/wp-includes/plugin.php on line 571

Warning: Parameter 1 to wp_default_styles() expected to be a reference, value given in /www/doc/www.stavby-sysala.cz/www/wp-includes/plugin.php on line 571

Zateplování domů

Zateplení a opravy fasády Vašeho domu

Naše společnost Vám nabízím profesionální zateplení fasády. Při práci používáme výhradně certifikované systémy firem. Jsme nezávislí na jiných stavebních a dodavatelských firmách. Proto naše společnost dokáže stavební práce rychle a velmi kvalitně

Zabýváme se také opravami soklů, rekonstrukcemi bytových jader, renovacemi balkonů a teras, opravami plochých střech včetně klempířských prací, instalací minerálních podhledů a stavbou lešení.

zatepleni

Kontaktní a bezkontaktní zateplení fasád

Rozhodli jste se pro zateplení objektu, abyste snížili náklady na vytápění, ale nyní váháte, zda zvolit kontaktní nebo bezkontaktní metodu? Nechte poradit od odborníků, než podniknete nezvratné rozhodnutí.

Nechcete, aby Vám dům plesnivěl?

Při zateplování budov bezkontaktním systémem zůstává několika centimetrová mezera mezi fasádou a samotným odvětrávaným zateplovacím systémem. Fasádní systém tak vytváří v podstatě ochrannou obálku, ve které volně proudí vzduch a nedochází ke tvorbě plísní, protože fasáda může volně dýchat.

Nevěřte vše mýtům, které kolují mezi lidmi. Rozhodně není pravda, že po zateplení domu polystyrenem přestane budova dýchat a brzy se změní v mokrou houbu. Moderní fasádní systémy Baumit i Terranova jsou porézní a zajistí odvod vzduchu.V závislosti na stávající tepelné ztrátě objektu a v množství vlhkosti v domě zvolíme nejlepší vhodnou metodu zateplení fasády, která Vám přinese úsporu nákladů na vytápění a zlepší celkové mikroklima v domácnosti.  Po zateplení domu kontaktním i bezkontaktním způsobem nezapomínejte dostatečně větrat.

Zateplení domu

9 důvodů proč zateplit dům

 

1) Snížení nákladů na vytápění

Jednorázovou investicí do zateplení snížíme trvale spotřebu energie na vytápění :

2) Bezpečná a návratná investice

• Investice do snížení energetické náročnosti budovy je výhodná a trvalá.
• Cena zateplení je cca 1 000 Kč/ m2. (10 cm izolantu tvoří 6-8% ceny!!!)
• Ve skutečnosti se bude návratnost díky rostoucím cenám energií zkracovat.
• Pokud plánujeme opravu fasády bude návratnost investice do izolace ještě kratší (část nákladů na opravu fasády bychom vydali tak jako tak).

4) Ochrana životního prostředí

• Snížením energetické náročnosti zároveň snížíme emise skleníkových plynů (CO2 ) a výskyt kyselých dešťů (SO2 ).
• Jeden m3 pěnového polystyrenu ušetříaž50 kg emisí
CO2 za rok
• Zateplovací systémy s pěnovým polystyrenem jsou recyklovatelné.

5) Menší zdroj tepla

• Dobře zaizolovaný dům potřebuje zdroj tepla s malým výkonem, což má pozitivní vliv na pořizovací cenu.
• U domů s nízkou energetickou náročností se dají s výhodou využívat alternativní zdroje jakými jsou solární články, tepelná čerpadla, teplovzdušné vytápění apod.

6) Kratší topná sezóna

• Díky nízkým tepelným ztrátám můžeme v dobře tepelně izolovaném domě později zahájit a dříve ukončit topnou sezónu.
• Sníží se celkové náklady na vytápění.

7) Optimální využití prostoru

• Pokud na nás působí ze stěny chlad, máme tendenci židle, křesla a pohovky umísťovat dále od stěny, takže část prostoru nemůžeme plnohodnotně využít. Zateplením zajistíme vyšší povrchovou teplotu konstrukce, prostor využijeme až ke stěnám.
• Nepotřebujeme rozlehlé prostory pro velké kotle, velké zásobníky plynu, velké sklady paliva (uhlí, pelety, dřevo) a takto ušetřený prostor můžeme využít k jinému účelu.

8) Odstranění kondenzace vodní páry na stěnách

• Zateplením konstrukce se posune rosný bod ( Oo C ) dále k vnějšímu okraji konstrukce (většinou do izolace) a na vnitřních stěnách se nesráží vodní pára. Tím se sníží či vyloučí riziko vzniku plísní na stěnách.
• Opačný účinek má zateplení z vnitřní strany.

9) Eliminace tepelných mostů

• Certifikovaný zateplovací systém nám zajistí souvislé překrytí všech tepelných mostů vzniklých při stavbě nosné konstrukce (betonové překlady a věnce, velké spáry ve zdivu apod.).

10) Prodloužení životnosti konstrukce

Zateplovací systém sníží pohyby v konstrukci vznikající rozdílem denních a nočních teplot v jejichž důsledku vznikají mikrotrhlinky.

Zateplený činžovní dům

Proč je vhodné domy zateplovat? Vyplatí se to vůbec?

Máte pravdu, že zateplovat dům jenom proto, abychom ušetřili náklady na vytápění, není ekonomické. Zateplování je důležité z mnoha dalších důvodů. Mimo výrazné úspory energie na vytápění, jež může činit spolu s osazením regulace až 60% ze současné spotřeby tepla, je nutné si uvědomit, že se výrazně zlepší kvalita bydlení – zmizí z domu či bytu současné plísně, které jsou často skryté tak, že o nich nevíme (např. okolo oken, pod parapetem, pod plovoucí podlahou …). Tím se přestanou do ovzduší šířit spóry plísní, což jsou výrazné alergeny. To je ostatně jedna z několika příčin, proč v současné době tolik lidí trpí alergiemi.. Zlepší se také pocit při pobytu v místnosti tím, že stěny i okna budou mít vyšší povrchovou teplotu (odstraní se „studené“ sálání), což si sice člověk neuvědomuje, ale organismus to vnímá. To se často děje právě v panelových domech bez zateplení.

Dalším důvodem pro zateplování je, že se zastaví současná destrukce domu. To je významné zejména u panelových domů, ale také u většiny domů postavených v druhé polovině 70. let a později. U panelových domů jde hlavně o korozi vnitřní výztuže obvodových panelů, mrazové trhlinky v obvodovém plášti, zatékání do styků panelů apod.

Zateplení domu nejen že zvýší vnitřní povrchovou teplotu a ušetří energii na vytápění, ale také sníží teplotu v domě během letních veder.